Londra’da nerede kalınır diyenler için konaklama için en güzel bölgeler, Londra ucuz otel tavsiyeleri ve merkez otelleri önerileri içeren Londra Konaklama Rehberi’mize başlıyoruz! Londra’nın hem gezme hem de konaklama açısından dünyanın en pahalı şehirlerinden biri. Aksi gibi çok da güzel bir şehir! İnsan bir kere gitti mi vazgeçemiyor. Hatta, her fırsatta tekrar gitmek istiyor!

Londra, her ne kadar pahalı bir şehir olsa da erken hareketle bu geziyi de mümkün olan en uygun şekilde tamamlamak mümkün. Tabii, bunun için en önemli başlıklardan biri de Londra’da konaklama seçimi. Biz de bu yüzden, Londra’da hangi bölgede kalmalıyım, otelde mi kalmalıyım yoksa ev mi daha iyi olur gibi sorularınız için bu yazıyı hazırladık. Londra’da Nerede Kalınır rehberimizde ayrıca Londra’da ucuza konaklama tavsiyelerimizi ve önerdiğimiz Londra otellerini de görebilirsiniz.

Başlamadan Önce: Londra’ya ilk defa geliyorsanız konaklamayı merkezde, yani Zone 1 ve Zone 2’de yapmanızı öneririz. Kısaca, Londra’nın tam ortasını esas alırsanız ilk çekirdek Zone 1, onun hemen dışındaki daire ise Zone 2 oluyor.

LONDRA’DA NEREDE KALINIR

Londra’da konaklama için en çok 32 mahalleyi içeren ve şehir merkezi diyebileceğimiz City of London bölgesini öneriyoruz. Tabii bu şekilde genelleyince alternatif çoğalıyor. Ancak, mahalle özelinde bahsetmemiz gerekirse Covent Garden, Southwark, Soho, Westminster, Kensington, Chelsea ve Camden Town olarak sıralayabiliriz. Bunlar Londra’nın bölgelerinden sadece bazıları ve bizim konaklama için önceliklendirdiğimiz yerler.

LONDRA’DA KONAKLAMAK İÇİN EN UCUZ BÖLGELER

Londra’da konaklama bakarken kafanız bölgeler arasında karışsın istemiyorsanız sorunun cevabını direkt olarak verelim. Merkezden çok uzaklaşmadan Londra’da ucuza konaklamak için bakmanız gereken bölgeler şöyle:

Camden: Gece hayatı, barlar, tasarım ve ikinci el mağazarı ile ünlü bölge, hipster mahallesi

King’s Cross: Uygun fiyatlı seçenekler için merkezi nokta

Notting Hill: Portobello Road ile ünlü, Viktoryen tarz evlerin olduğu bölge

Shoreditch: Londra’nın yeni trend bölgelerinden, gece hayatı ile ünlü hipster mahallesi

LONDRA MERKEZ OTELLERİ VE LONDRA’DA UCUZ OTEL TAVSİYELERİ

Aşağıdaki listede Londra otel tavsiyelerimizi bölgelere ayrılmış şekilde göreceksiniz. Bölgelerin özellikleri ve oteller hakkında kısa bilgiler için okumaya devam edin.

City of London Otelleri

City of London, Londra şehrinin Romalılar tarafından kurulduğu ilk yer. Yani, Londra’nın tam göbeği. Ayrıca, gezilecek birçok yere yakın bir bölge. En önemli turistik noktaları arasında Londra’nın simgesi olan Tower Bridge ile St. Paul Katedrali var.

City of London, Thames Nehri’nin kıyısında yer alıyor. Karşıya geçtiğinizde de Southwark bölgesine ulaşıyorsunuz. Southwark ise Londra’nın en hareketli bölgelerinden.

1. Locke at Broken Wharf:

City of London bölgesinde, Thames Nehri’ne çok yakın. Apart otel olarak hizmet veren oldukça iyi bir seçenek ve farklı tipte daire seçenekleri sunuyor. Evlerde mutfak ve özel banyo var. Yani, konforlu bir konaklama deneyimi için her şey düşünülmüş. İncelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

2. Motel One London – Tower Hill:

Avrupa’da sıkça tercih ettiğimiz Motel One’ın Londra’da şubesi City of London bölgesinde. Konaklamasında iyi bir otel hizmeti arayanlar için hep önerdiğimiz bir zincir. Bu otelin konumu Londra gezileri için ideal. Farklı tipte oda seçenekleri var. Ayrıca, metroya da çok yakın. İncelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3. LSE Bankside House:

Thames Nehri’nin karşı kıyısındaki Southwark bölgesinde bulunan en ucuz konaklama seçeneklerinden biri burası. En sevdiğimiz yanı da Tate Modern’in hemen yanı başında oluşu. LSE, pansiyon tipinde daire kiralama hizmeti veren bir işletme. Özellikle konumu ile bu bölgenin fiyat performans seçeneklerinden. İncelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4. ibis London Blackfriars:

Southwark’taki bir diğer öneri de hepimizin bildiği uygun fiyatlı otel zinciri ibis’ten. Hem konum hem hizmet olarak Londra için oldukça iyi bir seçenek. Ek olarak, yeri metro ve ulaşım ağına da 1-2 dakikalık yürüyüş mesafesinde. İncelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Covent Garden & Soho Otelleri

Londra’da gece hayatı, eğlence, etkinlik ve mekan keşifleri söz konusu olduğunda Covent Garden ve Soho akla ilk gelen bölgeler. Özellikle Londra’ya ilk kez gelenlere konaklama için de önerilen iki bölge.

Covent Garden, açık hava kafeleri, sokak sanatçıları, pazarı, çiçekçileri ve çevresindeki lüks mağazalar ile turistik bir nokta. Soho ise tiyatroların, operaların, şovların gerçekleştiği koca bir etkinlik merkezi, restoranları ve kafeleri ile her an hareketli.

1. LSE High Holborn:

London School of Economics’in yurdu aynı zamanda otel olarak hizmet veriyor. Konumu Covent Garden’a çok yakın. Ortak banyolu ve özel banyolu oda tipleri var. Ayrıca, tek kişilik, çift kişilik veya 3 kişi konaklamaya uygun odalar da mevcut. Metroya yakın olması ayrı bir avantajı. İncelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

City of Westminster Otelleri

Westminster, Londra’nın diğer bölgelerine kıyasla en çok tarihi yapı ve anıtı içeren bölgesi. Örneğin; Big Ben, London Eye, Westminster Katedrali ve Trafalgar Meydanı burada. Bu bölgenin sınırlarından birini çizen en önemli yapı ise Buckingham Sarayı. Aslında, City of Westminster geniş bir bölgeyi içeriyor. Paddington, St. Marylebone, Bayswater, Soho, Mayfair ile South Kensington’ı içine alan bölgede çok sayıda konaklama seçeneği var.

1. Tudor Court Hotel:

Westminster Borough’da temiz ve konforlu odaları olan şık bir otel. Odaları küçük olsa da konum olarak çok avantajlı. Ayrıca, metroya da çok yakın. Londra’ya ilk kez gelecekler için konaklaması kesinlikle keyifli bir bölgede. İncelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

2. Best Western Buckingham Palace Rd:

Best Western’in Westminster şubesi gezilecek yerlere çok yakın. Ayrıca, metroya 5 dakika mesafedeki konumu ile de bizim gibi gezginler için ideal. Her zamanki BW standardında, konforlu bir seçenek. İncelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3. Melbourne House Hotel:

Hem konum olarak hem de konfor olarak Londra merkez otelleri arasında oldukça iyi bir seçenek. Konuklarının en sevdiği özelliği odalarının çok rahat olması. Ayrıca, metroya ve gezi noktalarına da kısacık yürüme mesafesinde. İncelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Kensington & Chelsea Otelleri

Kensington ve Chealsea, Londra’nın en seçkin ve en nezih bölgelerinden. Daha çok varlıklı ailelerin evlerinin bulunduğu Kensington’da gezilecek çok sayıda da yer var. Örneğin; Kensington Sarayı, V&A Müzesi, Royal Albert Hall, Natural History Museum, the Science Museum ve Hyde Park burada. Ek olarak, Londra’daki en favori noktalarımızdan Portobello Road ve Notting Hill mahallesi yine Kensington sınırları içinde.

1. Ravna Gora Hotel:

Bu bölgede fiyatına göre en iyi ve rahat konaklama seçeneklerinden biri Ravna Gora. Ortak banyolu odaları var. Ayrıca, 2 kişilik odalara ek olarak 4 kişi konaklamaya uygun oda tipleri de mevcut. Klasik Viktoryen tarzdaki bir binada yer alan otel metroya da çok yakın. İncelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayın.

2. Astor Hyde Park Hostel:

Burası, hem Londra’nın hem de Kensington & Chelsea bölgesinin en sevilen hostellerinden biri. Özel banyolu iki kişilik odalarına ek olarak dorm tipi yatakhane odaları da mevcut. Ayrıca, fiyat olarak gerçekten de çok avantajlı bir hostel. İncelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3. ibis Styles London Gloucester Road:

ibis otelin bir şubesi de bu bölgede bulunuyor. ibis Styles, bildiğimiz ibis’in biraz daha eğlenceli ve renkli versiyonu. Otel, Doğa Tarihi Müzesi’ne 500 metre mesafede ve metroya çok yakın. Gezi noktaları açısından çok avantajlı bir konumu var. İncelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Camden Town Otelleri

Camden; pazarları, barları, sokak sanatçıları ve alternatif ortamı ile Londra’nın en farklı bölgesi. Kanalını çevreleyen parklara ek olarak bu bölgedeki tasarım mağazaları ve ikinci el tezgahları favorimiz. Kendisi gerçek bir karnaval ortamı gibi. Londra’nın tam olarak özgür mahallesi!

1. Generator London:

Hostel zinciri Generator’ün Londra şubesi Camden’da yer alıyor. Çok keyifli bir ortamı var. Hem özel hem de ortak banyolu iki kişilik odaları ve dorm tipi yatakhane konaklaması mevcut. Hostelin linki burada.

2. Central Victorian House:

Burası da Camden’da evde kalmak isteyenler için bir konuk evi önerisi. Linki burada.

Shoreditch Otelleri

Shoreditch, Londra’nın son yıllarda çok trend olan hipster mahallelerinden. Doğu Londra’nın sanat ortamı ve gece hayatı ile ünlü bu mahallesi, uygun fiyatlı konaklama seçenekleri ile de öne çıkıyor. Galerileri, ikinci el mağazaları, barları ve eski endüstriyel yapılardan dönüştürülen mekanları ile kesinlikle görülmeye değer.

1. Yotel Shoreditch:

Yotel’in Shoreditch şubesi konaklama rakamları ile konaklamasında standart otel hizmeti almak isteyenler için uygun bir seçim. Ayrıca, metroya da yakın konumda. İncelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

2. Brick Lane Hotel:

Shoreditch’deki uygun fiyatlı konaklama seçeneklerinden biri de burası. Yine metroya yakın konumda. Ayrıca, konforlu odalara sahip. İncelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3. CitizenM London Shoreditch:

Londra gezisi için daha konforlu bir otel seçeneği arayanlar için Shoreditch’deki 4* otel önerimiz de burası. Keyifli tasarımı ve konforlu odaları ile oldukça güzel bir seçenek. Otelde restoran ve bar da mevcut. Ayrıca, toplu taşıma olanaklarına da yakın. İncelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

LONDRA HOSTELLERİ

Londra’da hostel konaklamaları ucuza konaklamak isteyenler için en iyi seçenek. Hostellerin hem dorm tipi yatakhane odaları hem de iki kişilik özel odaları bulunuyor.

Biz Londra gezimizde YHA London Central hostelde konakladık. Konumu gerçekten çok iyiydi. Bir hostel için de konforlu ve çok temizdi. Kaldığımız odayı özel banyolu tercih ettik, böylece odada çok rahat ettik. Bu arada, hostel metroya da 200 metre mesafedeydi. Bu sayede de ulaşım konusunda hiç sorun çekmedik. O yüzden, kesinlikle tavsiye edeceğimiz bir yer.

Londra’daki diğer hostel tavsiyelerimizi de aşağıda paylaşıyoruz.

Wombat’s: Şehirdeki en popüler hostel zincirlerinden biri.

Astor Museum Hostel: Camden’dan bir diğer konaklama önerisi. Bu zincir de oldukça yaygın ve seviliyor.

Astor Hyde Park: Astor’un Kensington & Chelsea bölgesindeki şubesi.

The Walrus Hostel: Lambeth bölgesinden başka bir hostel önerisi de burası.

LONDRA’DA EV KONAKLAMA TAVSİYESİ

Seyahatlerinde otel yerine ev konaklaması tercih edenler için de birkaç öneri paylaşalım. Özellikle, grupça seyahat edildiğinde ev tutmak kesinlikle çok mantıklı ve çok ekonomik oluyor. Tutacağınız eve karar vermeden önce puan ve yorumlarını dikkatle okuyun. Evin konumunun merkeze ve taşımaya yakınlığı da bir diğer kriteriniz olsun.

Amazing One Bedroom in Covent Garden

Versatile 2 King bed1 bedroom & 1 lounge/bedroom

Lovely Apartment for 4 People in Soho

Diğer Londra Yazıları:

LONDRA’DA GEZİLECEK EN İYİ 15 YER: LONDRA’DA MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKENLER

LONDRA’NIN EN İYİ MÜZELERİ VE LONDRA’DA ÜCRETSİZ MÜZELER