Yıllardır hayalini kurduğunuz o Paris seyahatine çok az kalmış ve programlı hareket etmek için çocukluktan beri gitmek için heveslendiğiniz Disneyland’a bilet almak istiyorsunuz. Parkın web sitesine veya resmi satıcıların bilet satışı yaptığı sitelere bakıyorsunuz ama hangi bileti alacağınızı bilemediniz ve kafanız karıştı? O zaman gelin, Disneyland Paris biletinizi birlikte alalım!

Eskiden Disneyland bileti parkın girişinden veya Champs Elysees’deki Disney mağazasından alınabiliyordu. Pandemi sonrasında ise bu uygulama sona erdi. Park için artık yalnızca online bilet alıp giriş yapabiliyorsunuz. İnternetten Disneyland bileti almak da biraz zorlayıcı olduğu için bir Disneyland Bileti rehberi hazırlamak istedik. Bu yazıda, en uygun fiyatlı Disneyland Bileti Nasıl Alınır ve Disneyland biletinizi alırken dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında önemli adımları paylaşıyorum.

DISNEYLAND BİLETİ NASIL ALINIR

1. DISNEYLAND PARİS BİLETİ NEREDEN ALINIR

Disneyland biletinizi parkın web sitesinden ya da Get Your Guide üzerinden alabilirsiniz. Parkın web sitesi bilet alım aşamasında hata verebiliyor ve kafa karıştırıcı olabiliyor. Get Your Guide bizce bu konuda daha net ve daha sağlıklı ilerliyor. Bileti sağlayan (provider) firma Get Your Guide Tours olduğunda biletlerde fiyat farkı da olmuyor. Şimdi gelelim Disneyland biletinizi nereden alacağınıza:

1.1 Get Your Guide websitesi:

Bizce Disneyland Paris bileti almanın en kolay yolu Get Your Guide websitesini kullanmak. Disneyland Paris biletinize en hızlı şekilde buraya tıklayarak ulaşabilir, satın alma işlemini kolayca tamamlayabilirsiniz.

Bileti satın alma aşamalarını Disneyland Bileti Nasıl Alınır başlığı altında detaylandıracağım. Ön bilgi vermek gerekirse, seçili bileti alım aşamasında gün sayınızı, gireceğiniz park sayısını seçerek ilerleyeceksiniz.

1.2 Disneyland Paris websitesi:

Parkın kendi sitesinden de biletlerinizi alabilirsiniz. Buradaki sorun, websitesindeki bilet satış düzeninin sık sık değişmesi ve kafa karıştırıcı olması.Senelerdir zaman zaman siteye girip kontrol eden biri olarak söyleyebilirim ki insan buradan bilet alırken gerçekten geriliyor. Ayrıca, satın alma aşamasında da sayfa kilitlenmesi gibi sorunlar yaşayabiliyorsunuz.

2. DISNEYLAND PARİS BİLET KATEGORİLERİ

Kasım 2023 güncellemesi ile Disneyland biletleri iki ana gruba ayrılıyor.

2.1 Dated Tickets 1-4 Days:

Bu bilet tipi gideceğiniz günü belirlediğiniz ve bileti direkt olarak o gün için aldığınız gün tercihli biletlerdir. Dated bileti tercih ettikten sonra satın alma aşamasında 1, 2, 3 ve 4 gün olarak parka giriş yapacağınız gün sayınızı seçersiniz. Alacağınız tarihli bilette gideceğiniz günün 3 gün öncesine kadar değişiklik yapabiliyorsunuz.

Dated Ticket’ın fiyatı Disneyland Paris’te giriş yapılacak park sayısına ve gideceğiniz güne göre değişir. Parkın içerisinde Disneyland Paris ve Walt Disney Studios olarak iki park yer alıyor.

Bizim önerimiz 1 gün için ve iki parka da giriş sağlayan Dated bileti almanız. Ayrıca, Dated biletler belirli bir güne ait olduğu için esnek biletlere kıyasla her zaman daha uygun fiyatlı oluyor.

2.2 1-Day Undated Ticket – valid for 1 year:

Bir yıl içinde istediğiniz herhangi bir günde rezervasyon yaparak kullanabileceğiniz Esnek bilet tipi ise Undated olan bilet. Bu biletin fiyatı Dated bilet türüne göre daha yüksek oluyor.

Genelde hediye amaçlı tercih edilen bir seçenek. Gezi tarihiniz net değil ise ve bu biletten almayı düşünüyorsanız, kullanacağınız zaman park için önceden rezervasyon yapmanız gerekiyor.

3. DISNEYLAND PARİS BİLETİ NASIL ALINIR

Disneyland bileti nasıl alınır diyenler için de bu başlık altında hem Get Your Guide hem de kendi sitesi üzerinden bilet alım aşamalarını anlatacağım.

3.1 Get Your Guide websitesinden Disneyland Bileti Satın Alma

Bu linke tıklayıp girdiğiniz sayfada direkt olarak 1 günlük Disneyland Paris biletinizi göreceksiniz. Açılan sayfada bileti satın alma aşamasında tercihlerinizi belirlemeniz gerekiyor. Şu aşamaları takip edebilirsiniz.

İlk olarak Select Participants and Date başlığına gelin. Bu bölümde alacağınız bilet adedini ve gideceğiniz tarihi işaretleyin. 12 yaş ve üzeri için yetişkin (Adult), 3-11 yaş arası için çocuk (Child) ve 3 yaşından küçükler için bebek (Infant) seçeneğini tercih etmelisiniz. Girişte kimlik kontrolü olduğu için bilgileri doğru girmelisiniz.

Sonrasında altında giriş yapacağınız park sayısını seçeceğiniz bir kutu açılacak. Burada 1-Park / 1-Day veya 2-Park / 1-Day seçeneklerinden birini tercih edin ve Add to Card diyerek sepetinize ekleyin. Bizim önerimiz iki parkı tercih etmeniz. Böylece, hem Disneyland’a hem de yanındaki Walt Disney Studios’a bu biletle giriş yapabileceksiniz.

Sepetinize eklenen bilet, Get Your Guide tarafından 10 dakika süre ile size ayrılacak. Bu süre içinde sepetinize gidip yönlendirmeleri takip ederek biletinizin satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

3.2 Disneyland Paris websitesinden Disneyland Bileti Satın Alma

Biletinizi Disneyland’ın sitesinden alacaksanız websitesine giriş yaptıktan sonra, ilk olarak sağ üst köşeden Dil / Para Birimi seçeneğini tercihinize göre EUR – International veya USD – International olarak seçin. Sitede Türkçe dil ve TRY para birimi seçenekleri bulunmuyor. İşlemleri İngilizce ve EUR ya da USD olarak gerçekleştireceksiniz.

İkinci adım ana menüden önce BOOK NOW‘A, oradan da Buy Disney Park Tickets seçeneğine tıklayacaksınız. Açılan menüde Dated Tickets 1-4 Days ve 1-Day Undated bilet seçenekleri olacak. Burada, bileti belirli bir gün (Dated) veya 1 yıl içinde herhangi bir günde kullanılacak esnek (Undated) bilet türlerinden birini seçmelisiniz.

Dated Tickets

Biz Dated olanı öneriyoruz. Dated Tickets seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfada Buy a Dated Ticket yazısına tıklayın ve yönlendirildiğiniz sayfada tekrar Dated Ticket 1-4 Days bilet tipini seçin.

Bileti seçince altında açılan ikinci kutuda önce giriş yapacağınız park sayısını, sonra da ziyaret edeceğiniz gün sayısını işaretleyin. Burada önerimiz Disneyland’ın içindeki iki parkı da göreceğiniz 2 Parks ve 1 day seçenekleri. Bunları seçtikten sonra altında üçüncü kutuyu göreceksiniz.

Üçüncü kutuda ise gideceğiniz günü işaretleyeceğiniz takvim gelecek. Bu takvimde biletlerin hangi gün, ne kadar olduğunu görebilirsiniz. En uygun Disneyland bileti fiyatları takvimde açık mavi görünenler. Tarihinizi seçtikten sonra dördüncü kutuyu göreceksiniz.

Bu kutuda da alacağınız bilet adedini işaretliyorsunuz. 12 yaş ve üzeri için yetişkin (Adult) bilet, 3-11 yaş arası için çocuk (Child) bileti almalısınız. Girişte kimlik bakıldığı için burada doğru bilgi vermeniz önemli. 3 yaş altı için giriş ücretsiz.

Bu aşamaların ardından biletinizi Add to Cart diyerek sepetinize ekleyip oradan da yönlendirmeleri takip ederek satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

4. DISNEYLAND PARİS VE BİLETLER HAKKINDA:

Disneyland Paris biletleri ve park hakkında en çok gelen soruları bu başlıkta toplamak istedim.

4.1 Disneyland Paris nerede

Disneyland Paris, şehir merkezinin 30 km dışında yer alıyor. Parka, Paris şehir merkezinden tren ile ulaşmak gayet kolay ve pratik. Ulaşımınız için transfer organize etmenize gerek yok. Günün her saati treni kullanabilirsiniz. Sabah da akşam da trenler çalışıyor.

4.2 Disneyland Paris açılış saati

Disneyland Park her gün 09:30 – 21:00 arası, Walt Disney Studios Park ise her gün 09:30 – 20:00 arası açık.

4.3 Disneyland Paris için ne kadar zaman gerekir

Paris gezinizde Disneyland’a gitmek gibi bir isteğiniz varsa 1 tam gününüzü buraya ayırmalısınız. Tek parka da girseniz, iki parkı da ziyaret etseniz zaman çok hızlı geçiyor. Biletinizi de almışken o gün içinde başka plan yapmayın ve sabah erkenden buraya gelin.

4.4 Disneyland Paris’i nasıl gezelim

Bizim önerimiz önce Disneyland Paris’e, öğleden sonra Walt Disney Studios’a girmeniz ve akşam da yapılan Parade Show için Disneyland’a geri dönmeniz. Disneyland Paris çocuklara daha çok hitap eden tematik bir park. Walt Disney Studios tarafı ise daha çok yetişkinler için.

4.5 Disneyland Paris çocuklar için mi

Kesinlikle değil. Disneyland Paris hem çocuklar hem de yetişkinler için.

4.6 Disneyland Paris içinde restoran ve kafe var mı

Parklar içerisinde bol bol, hatta temalar içerisinde kafe ve restoranlar var. Fiyatlar normalin üzerinde olduğu için parka gitmeden önce yanınıza atıştırmalık, yiyecek ve içecek almanızı öneririz.

4.7 Disneyland Paris biletleri ne kadar

Disneyland Paris’te 1 günlük Dated biletle sadece tek parka girecekseniz bilet fiyatları yetişkinler için €64’dan başlıyor ve €105’ya kadar çıkıyor. 1 günlük Dated biletle hem Disneyland Park’a hem de Walt Disney Studios’a girmek isterseniz biletler yetişkinler için €89’dan başlıyor ve gün tercihine göre €130’ya kadar çıkabiliyor. Çocuk biletleri yetişkin biletlerine kıyasla €5-€8 arası daha uygun.

4.8 En ucuz Disneyland Paris bileti

Genellikle kış dönemi ve hafta içi günleri en uygun fiyatlı Disneyland bileti alabileceğiniz zamanlar. Hafta sonunda bilet fiyatları artıyor. Bu gezi için önerimiz hafta içi günleri.

4.9 Disneyland Paris Dated biletlerde değişiklik yapılıyor mu

Evet. Bileti aldığınız günün 3 gün öncesine kadar bilette değişiklik yapabiliyorsunuz.

4.10 Disneyland Paris bileti park girişinde alınabiliyor mu

Hayır, artık sadece online alınmış bilet ile parka giriş yapılabiliyor. Eskiden park girişindeki gişeden ve Champs Elysees’deki Disney mağazasından Disneyland Paris bileti alınabiliyordu ama pandemi döneminde bu uygulama sona erdi. Disneyland Paris için mutlaka öncesinde online bilet almalısınız.

Diğer Paris Yazıları:

PARİS GEZİ REHBERİ | PARİS GEZİLECEK YERLER

PARİS’İN EN İYİ MÜZELERİ | PARİS MÜZE BİLETLERİ

PARİS’TE NEREDE KALINIR – PARİS’TE UCUZA KONAKLAMA REHBERİ