Çok sık seyahat eden ve yılın önemli bir kısmını havalimanında ve uçuşlarda geçiren bir blog olarak, havalimanına girdiğimiz andan uçuşa dek geçirdiğimiz sürenin konforlu ve keyifli geçmesi bizim için oldukça önemli. Seyahat etmek işimizin bir parçası olduğu için, özellikle havalimanlarındaki süremizi ve uçuş deneyimimizi kolay, keyifli ve konforlu hale getirecek hizmetlerden faydalanmayı çok seviyoruz. Havalimanı servislerinden uzun süredir yararlandığımız iGA PASS de bunlardan biri! Uçuşlarımızın büyük kısmını gerçekleştirdiğimiz İstanbul Havalimanı’ndaki sürecimizi mükemmel derecede kolaylaştıran İGA PASS hizmetlerini bir yazı ile özetlemek istedik, çünkü bizce İGA PASS’i herkes bilmeli! 😊

İGA PASS NEDİR

İGA PASS, en özet şekilde, İstanbul Havalimanı’nın özel yolcu programıdır. İstanbul Havalimanı’nın yolcularına özel avantajlar, kişiselleştirilmiş çözümler ve konforlu bir havalimanı deneyimi sunan İGA PASS’in, İstanbul Havalimanı içinde kolaylık sağlayan çok sayıda hizmeti bulunuyor.

24 saat premium hizmet veren İGA PASS ile ortak lounge alanlarından hızlı geçişe, öncelikli check-in’den buggy ve vale hizmetlerine kadar havalimanı sürecinizi kolaylaştıracak pek çok servisten faydalanabiliyorsunuz. Bu servisleri, İGA PASS’in farklı yolcu beklentilerini esas alarak sunduğu iGA PASS Plus, iGA PASS Extra ve iGA PASS Premium üyelik paketleri üzerinden de inceleyebilirsiniz. iGA PASS’in ayrıca iGA PASS Daily ve iGA PASS Daily Çocuk gibi tek günlük çözümleri de bulunuyor.

Ayrıcalıklı Bir Havalimanı Deneyimi Sunan iGA PASS Servisleri Nelerdir?

İç hatlar ve dış hatlardaki keyifli Lounge alanı, havalimanındaki geçişlerinizi hızlandıran Fast Track uygulaması, bir uçtan bir uca hızla ulaşmamızı sağlayan Buggy hizmeti ve havalimanı otoparından ücretsiz yararlanmamızı sağlayan hizmetleri ile iGA PASS, bizim İstanbul Havalimanı’ndaki favorimiz.

Gerçekten de konforlu ve hızlı bir yolculuk deneyimimiz olsun diye her şeyi düşünen bir sistem! Yeterince yoğun bir tempoda seyahat ederken, havalimanı aşamalarımı iGA PASS ile kolayca ve stres olmadan tamamlayacağımı bildiğim için de İstanbul Havalimanı’ndan seyahat etmek çok daha keyifli hale geliyor. Şimdi biraz da iGA PASS hizmetlerini detaylandırayım:

·      iGA Lounge

Hem iç hatlarda hem dış hatlarda bulunan, uçuş öncesi vaktinizi keyifle geçireceğiniz lounge alanından hizmet alabiliyorsunuz. Lezzetli seçeneklerin olduğu açık büfesi ve barı, masaj servisi, farklı oturma ve çalışma alanları ile tüm uçularımın öncesinde 15-20 dakika da olsa iGA Lounge’a mutlaka uğruyorum.

·      iGA Vale & Otopark

iGA PASS’ın paket kapsamına göre İstanbul Havalimanı otoparkını ücretsiz kullanabileceğiniz gibi, iGA Vale hizmeti ile seyahatteyken aracınızın teknik servis bakımlarını ve temizliğini yaptırabiliyorsunuz.

·      iGA Fast Track

iGA PASS’in en sevdiğim hizmetlerinden biri hiç şüphesiz Fast Track geçişleri. Sıra bekleme derdi yok, uçuşa gecikme yok! İGA PASS’in havalimanındaki geçiş alanlarını takip ederek hızlı geçiş işlemlerimi yapıyorum. Son seyahatlerimde yaptığım hesaplamalara göre; iGA PASS’in fast track imkanları ile havalimanı kapısından iGA Lounge alanına ulaşmam tam 13 dakika sürüyor. Daha ne diyebilirim ki? 😊

·      iGA Buggy

İstanbul Havalimanı gibi çok büyük bir havalimanında işinize çok yarayacağını düşündüğüm ve beni keşke her yere Buggy götürse dediğim hizmet! Havalimanının farklı noktalarında konumlanan Buggy araçları ile vakit kaybetmeden her yere ulaşabiliyorsunuz. iGA Buggy için uçuş kapısına ulaşmanın en kolay ve en hızlı yolu diyebiliriz!

·      iGA Meet & Greet

Karşılama ve Uğurlama hizmeti olarak özetleyebileceğim; sizi çiçeklerle karşılayan, bavullarınızı alıp size teslim eden, transferlerinizi organize eden bir hizmet. iGA Meet & Greet altındaki farklı paketlerle hızlı geçiş, öncelikle check-in, lounge ve kişiye özel buggy gibi başka servislerden de faydalanabiliyorsunuz.

·      İGA Meeting Lounge

Dış Hatlar Gelen Yolcu katındaki özel alanında misafirlerinizi ağırlayabiliyor ve toplantılarınızı sakin bir ortamda gerçekleştirebiliyorsunuz

İGA PASS Üyelik Paketleri

iGA PASS’in yukarıdaki hizmetlerinden aşağıdaki üyelik paketleri dahilinde yıllık ve günlük olarak yararlanabilirsiniz.

·      iGA PASS Plus

Sizinle birlikte yanınızdaki bir kişi ile lounge, hızlı geçiş, öncelikli check-in ve buggy hizmetlerinden faydalanacağınız ve size UniFree Duty Free alışverişlerinizde %10 indirim sağlayan iGA PASS üyelik paketi.

·      iGA PASS Extra

 Sizinle birlikte yanınızdaki bir kişi ile lounge, hızlı geçiş, öncelikli check-in ve buggy hizmetlerinden faydalanacağınız, İstanbul Havalimanı otoparkında 30 gün ücretsiz kullanım ve iGA Vale hizmetlerini sunan, ek olarak da UniFree Duty Free alışverişlerinizde %10 indirim sağlayan iGA PASS üyelik paketi.

·      iGA PASS Premium

Sizinle birlikte yanınızdaki iki kişi ile lounge, hızlı geçiş, öncelikli check-in ve buggy hizmetlerinden faydalanacağınız, İstanbul Havalimanı otoparkında 30 gün ücretsiz kullanım ve iGA Vale hizmetlerini sunan, üyelik paketi kapsamında 10 kez ücretsiz şehir içi transfer imkanı ve UniFree Duty Free alışverişlerinizde %10 indirim sağlayan iGA PASS üyelik paketi.

·      iGA PASS Daily

İstanbul Havalimanı’ndan sık uçmayanlar ve yıllık üyeliği bulunmayan yolcuların iGA PASS servislerinden günlük olarak faydalanmasını sağlayan iGA PASS paketi. Üyeliğiniz aktif olduktan sonraki 24 saat boyunca lounge, hızlı geçiş, öncelikli check-in ve buggy servislerinden yararlanabiliyorsunuz.

·      iGA PASS Daily Çocuk

iGA PASS Daily paketi kapsamında sunulan servisleri çocuğunuzla birlikte kullanmak isterseniz İGA PASS Daily Çocuk paketinden alabilirsiniz.

iGA PASS ayrıcalıklarını, servislerini ve paket kapsamlarını detaylı incelemek isterseniz igapass.com’u inceleyebilirsiniz. iGA PASS, havalimanı sürecimizi ve seyahatlerimizi çok konforlu, çok kolay ve çok keyifli bir ana dönüştüren ayrıcalıklı servisleri ile tüm seyahatlerimizde en iyi yol arkadaşlarımızdan biri olmaya devam edecek. Yolunuz İstanbul Havalimanı’ndan geçiyorsa ve geçtiğinde, siz de iGA PASS ile tanışmayı unutmayın!