Bazıları hobisini işi haline geitirir, bazıları da her şeyi bırakıp hayallerinin peşinden gider. Eğer hayaller ve en sevilenler birleştiğinde, ortaya insanı çok mutlu hissettiren bir alışveriş deneyimi çıkıyorsa, bize de bu online alışveriş sitesinin her köşesinde gezinmek, yeni stiller keşfetmek düşer!  kendi harikalarını bir dünya haline getirip bize Bywonderland adıyla sunan Oylum ve Onur Yüksel ile konuştum. Bywonderland; rengarenk bir dünya.
Ben onların harikalarını çok uzun süredir takip ediyorum. Bilenler bilmeyenlere anlatsın derler ya, yazımı okurken Bywonderland ile sizin de kendi harikalarınızı keşfetmeniz dileğiyle…

Onur Yüksel

Onur Yüksel

Bywonderland sizin harikalar diyarınız. Onu nasıl tanımlıyorsunuz? Bywonderland nasıl doğdu?

2010’da evlenmek için Kenya’daydık. Masaai Mara’da 1 haftaya yakın doğal bir ortamda yaşadık. Şehre yani Nairobi’ye döndüğümüzde gözümüzde doğal bir filtre oluşmuş gibiydi. Hayal kurmak ve plan yapmak için harika bir ortamdaydık. Kendi işimizi kursak, sadece çok beğendiğimiz ürünlerin sergilendiği, harikalar diyarımızın bir kataloğu gibi sitemiz olsa dedik, Nisan 2011’de Bywonderland.com yayındaydı. Bywonderland.com’da kendi kullanmadığımız hiçbir şeyi satmıyoruz, ürünlerin tamamı bize ait ve depomuzda. Biraz ürün çeşidimiz olsun, ticareti arttıralım gibi bir kaygımız hiç olmadı. Aksine insanlar Bywonderland.com’a sadece belirli şeyleri almak için gelsin, diğer her yerde bulunabilen şeyleri diğer yerlerden almaya devam etsin istiyoruz. Bywonderland’den aldığınız her bir ürün öncelikle kendinize bir hediyedir düşüncesiyle tüm siparişler hediye paketinde ve aynı gün kargolanıyor.

Bence, Bywonderland insanlara çeşit çeşit stiller sunan bir keşif ortamı. Ürünlerinizi nasıl seçiyorsunuz?

Böyle düşünmenize çok sevindik, Bywonderland bizim evimiz ve bize misafir olan herkese ilham veren, daha sade, daha kaliteli yaşama motive eden ev sahipleri olmaya çalışıyoruz. Bunu çektiğimiz fotoğrafta kullandığımız filtreden, sunduğumuz markalara kadar yansıtmaya çalışıyoruz. Bizim için markamızın tasarım yönünün güçlü ve ilham verici olması önemli. Biz; Bywonderland’e sürekli yeni marka katmak değil, az markanın yeni ve güçlü tasarımları ile yenilik sunma amacındayız.

Bywonderland’da bizi hangi markalar bekliyor?

Türkiye distribütörü olduğumuz markalardan biri Zumreed. Zumreed; dünyada renkli kulaklıkları ilk üreten, sektöre yenilik getiren çok cesur bir Japon markası. Bir diğeri; Momiji, 2005′ten beri ürettiği 8 cm’lik el boyaması bebeklerle küçük şeylerle mutlu olmanın muhteşemliğini dünyaya yayıyor, biz de 2011′den beri Momiji sevgisini Türkiye’de yayıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Satış noktası olduğumuz Retro Super Future, güneş gözlüğünde en kaliteli camı kullanan, İtalyan’da el yapımı üretilen gurur duyduğumuz bir başka marka. Retro Super Future ürünlerini de sitemizde bulabilirsiniz. Bywonderland’e, dünyaya sunacağımız %100 Türk markasını katmak hayalimiz de vardı ve burada da yıllardır aile dostumuz olan, hayranı olduğumuz tasarımcı Niyazi Erdoğan devreye girdi. İlham verici, şehrin ve doğanın tam ortasında sevdiğimiz, ihtiyaç duyduğumuz ne varsa NiYO by Niyazi Erdoğan markası altında sunmaya çalışıyoruz. Sırt çantası ile başladık, sık kullandığımız ve ihtiyaç duyduğumuz diğer aksesuarlarla ürün yelpazesi genişlemeye devam edecek.

Processed with VSCOcam with c1 preset

Yeni yılda Bywonderland’de bizi neler bekliyor?

NiYO sırt çantalarında ve ipad-tablet kılıflarında yeni desenler, sneakerlar öncelikli heyecanlarımızdan.

Processed with VSCOcam with a2 preset

Niyo by Niyazi Erdoğan çantalarınızdan hissediyoruz ki seyahat Bywonderland’in en sevdiklerinden biri. Peki, yeni yılın yeni rotalarında nereler var?

Zaten mottomuz; “NiYO ile keşfe çık”. Seyahat etmek, yeni yerler görmek, planlar yapmak hayatımızın her zaman çok önemli bir parçası olmuştur. Bize ilham veren, mutluluk veren şeyleri artık NiYO’da uygulayabiliyor olmak, NiYO’nun hayatımızla iç içe geçmesi müthiş bir motivasyon. Bizim için her yeni gün başka bir rota; İstanbul’da bir sergi, Cuma akşam plansız arabaya atlayıp yola çıkmak ya da Kamboçya’ya mı gitsek yoksa Peru’ya mı sorusunun cevabını aramak…

b7

Son olarak, dünyada bulunmaktan en çok hoşlandığınız noktalar neresi/nereler?

Roma, Pantheon’un karşısındaki basamaklar, Antik Likya şehirlerinde oturduğumuz ağaç gölgeleri ve Masai Mara’daki safari aracının içi. Bir gün gidebilirsek Alaska, Gallapagos, Madagaskar ve Kamboçya’daki doğa manzaraları da favorilerimiz arasında olacak.

Processed with VSCOcam with f2 preset