İstanbul’dan arabayla Yunanistan’a gitmek en hızlı ve en keyifli seyahat alternatiflerinden biri. Uzun araba yolculuklarını seviyorsanız, bu rotayı yapmak için İstanbul’da da oturmanıza gerek yok üstelik! İstanbul’dan Dedeağaç’a ulaşmak, yola erkenden çıktığınızda yaklaşık 4 saat sürüyor. Alexandroupoli ya da diğer adıyla Dedeağaç, hem plajları hem de güzel mekanları ile favori gezi rotalarımız arasında yerini aldı. Peki, Alexandroupoli’de nerede kalınır? İşte, bu sorunun cevabı için de Dedeağaç ev konaklama tavsiyelerinden oluşan bu yazıyı hazırladık!

Dedeağaç’ta ev konaklaması, otel konaklamasına kıyasla çok daha popüler bir seçenek. Çok büyük bir şehir olmadığı ve sezonda da Türkler tarafından sıkça tercih edilen bir deniz rotası olduğu için uygun fiyatlı konaklama seçenekleri özellikle yaz aylarında hızlı bitiyor. Dedeağaç konaklama rehberinde, hem merkezde hem de merkezin dışındaki ev tavsiyelerimizi görebilirsiniz.

DEDEAĞAÇ’TA NEREDE KALINIR

Alexandroupoli’de nerede kalınır diyenler için öncelikle bölgeleri özetleyelim. Bu gezinizde konaklama için ilk önereceğimiz yer şehir merkezi olur ama yaz aylarında merkezdeki otopark sorununu da göz ardı edemeyiz. Bu geziyi araba kiralayarak ya da kendi aracınızla yapacaksanız, kalacağınız yerin otopark sorunu olmadığına emin olur veya bölge olarak daha kolay park alanı bulunabilen yerler seçin.

1. Alexandroupoli Şehir Merkezi:

Dedeağaç’ta şehir merkezinde kalmak sahile, müzelere, alışveriş caddesine ve keşfedeceğiniz mekanlara ulaşma açısından büyük kolaylık sağlıyor. Ancak, şehir merkezinde konaklamanın negatif yanı da aracınızı park edecek otopark bulmanın gerçekten zor olması. Özetle, Dedeağaç’a sezon dışında gelecekseniz şehir merkezinde, sezonda gelecekseniz şehrin biraz dışında otopark alanlı bir yerde konaklamak daha iyi olur.

2. Makri:

Dedeağaç şehir merkezine 20 dakika araç mesafesindeki Makri kasabası, yazın plajları ve plajlarındaki işletmelerle ünlü. Yani, buraya yazın gelmeyi ve çoğunlukla deniz tatili yapmayı düşünüyorsanız Makri’deki otel ve evlere göz atabilirsiniz.

3.  Dikella:

Dedeağaç’a 40 dakika araç mesafesindeki Dikella kasabası da Makri gibi plajlarıyla öne çıkıyor. Uzun plajında sıra sıra işletmeleri, güzel de bir denizi mevcut. Ancak şehir merkezi ile olan mesafesi nedeniyle konaklama açısından bizim önceliğimiz değil.

DEDEAĞAÇ TATİL EVLERİ TAVSİYELERİ

1. 4 Seasons Luxury Apartments 8,7:

Dedeağaç’ta bizim de konaklayıp çok memnun ayrıldığımız evi ilk sırada önermek istedik. Aracınız varsa ve otopark sorunu olmayan bir ev konaklaması istiyorsanız ilk bakacağınız yerlerden biri merkezin biraz dışındaki 4 Seasons olmalı. Öncelikle, çok sakin bir bölgede. Ayrıca, balkonu da olan bu evlerde tam donanımlı mini mutfak ve duşakabinli banyo da var. Etrafında kahveci, fırın ve market mevcut. Evlerde gecelik konaklama €65’dan başlıyor. Apartın linki burada.

2. Evridiki Suite AXD 9,2:

Şehir merkezindeki Evridiki Suite, her yere yürüme mesafesinde. Küçük ama her ihtiyacınızı karşılayabilecek özelliklerdeki bu balkonlu evde, duşakabinli banyo ve tam donanımlı mini mutfak da var. Konumuna göre oldukça uygun fiyatlı bu evde gecelik konaklama €71’dan başlıyor. Evin linki burada.

3. Zero Loft Apartment 9,4:

Konum olarak çok avantajlı, yine merkezdeki ev seçeneklerinden biri de Zero Loft. Güzel dekore edilmiş küçük ama iki katlı bir ev. Tam donanımlı mutfağı, banyosu ve konforlu ortamı ile çoğu yere yürüme mesafesinde. Ayrıca, bulunduğu bölge sayesinde park yeri açısından da kolaylık sağlıyor. Bu evde gecelik konaklama €81’dan başlıyor. Evin linki burada.

4. Flat 126 9,5:

Dedeağaç’taki en güzel dekore edilmiş evlerden biri olan Flat 126, buradaki konaklama favorilerimizden. Tam donanımlı mutfağı, duşakabinli banyosu, balkonu, manzarası, dekorasyonu ve konforlu ortamı ile mükemmel bir ev. Konum olarak da her yere ve çoğu mekana yürüme mesafesinde. Gecelik konaklama €85’dan başlıyor. Evin linki burada.

5. Magico Suites City Heart Luxury Appartments 9,7:

Şehir merkezinden bir başka ev önerisi Magico Suites. Burası da tüm gezilecek yerlere yürüme mesafesinde ve seyahatinizi oldukça kolaylaştıracak bir ev. Ferah bir ortamı var, tam donanımlı mutfağı ve duşakabinli banyosu mevcut. Ayrıca, evin balkonu çok keyifli, geniş çekyatı ile 4 kişi rahatça kalınabilir. Gecelik konaklama ise €110’dan başlıyor. Evin linki burada.

6. Black Swan Downtown Apartment 9,3:

Black Swan, modern dekorasyonu, tam donanımlı mutfağı, duşakabinli banyosu ve keyifli balkonu ile Dedeağaç merkezde kalabileceğiniz güzel evlerden biri. Hem konum olarak çok rahat, hem de her yere yürüme mesafesinde. Gecelik konaklama €123’dan başlıyor. Evin linki burada.

7. The View 9,6:

Alexandroupoli’ye 10 dakika araç mesafesindeki Nea Chili kasabasındaki bu ev, şehir merkezi kalabalığından uzakta konaklamak isteyenlerin hoşuna gidecek bir alternatif. Özetle rahat ve işlevsel tasarlanmış bir ev. Ek olarak, plajın da hemen arkasında. Evde mutfak, banyo ve balkon mevcut. Ayrıca, hemen önünde de araba için park yeri bulunuyor. Burada gecelik konaklama €77’dan başlıyor. Evin linki burada.

8. Avenue Luxury Apartments 9,1:

Nea Chili plajına 400 m mesafedeki bu ev, modern dekorasyonu ve konforlu ortamı ile konuklarından tam not alıyor. Alexandroupoli merkezine araba ile 10 dk uzaklıkta olan evde, mutfak, banyo, balkon bulunuyor. Ayrıca, otopark sorunu da olmayan bir bölgede. Gecelik konaklama €55’dan başlıyor. Evin linki burada.

DEDEAĞAÇ OTEL TAVSİYELERİ

Dedeağaç’ta ev konaklaması yerine otel rezervasyonu yapmak isterseniz, merkeze yakın ve merkezin dışında yer alan önerilerimizle hazırladığımız Alexandroupoli Otel Tavsiyeleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Alexandroupoli’de Nerede Kalınır | Dedeağaç Otel Tavsiyeleri

Alexandroupoli’de Nerede Kalınır | Dedeağaç Konaklama Rehberi’nin sonuna geliyoruz, tüm gezi notlarımıza Instagram’da @nesemcelikkaya hesabından ulaşabilirsiniz.

Diğer Dedeağaç yazıları:

Dedeağaç’ta Nerede Kalınır | Alexandroupoli Otel Tavsiyeleri

DEDEAĞAÇ EN İYİ RESTORANLAR | DEDEAĞAÇ’TA NE YENİR